1397/12/08

افتتاح نخستین پردیس مغز خاورمیانه در باغ کتاب تهران

نخستین پردیس مغز و علوم شناختی در باغ کتاب تهران افتتاح شد.

افتتاح نخستین پردیس مغز خاورمیانه در باغ کتاب تهران

نخستین و بزرگترین پردیس مغز در خاورمیانه با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول ریاست جمهوری، «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، «منصور غلامی» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، «ایرج حریرچی» قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، «کمال خرازی» مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در امور توسعه علوم شناختی، در باغ کتاب تهران افتتاح شد.

اسحاق جهانگیری در این مراسم گفت: علوم شناختی جزء رشته‌هایی است که کشور‌های دیگر در آن سرمایه گذاری‌های زیادی انجام داده‌اند. این رشته در بخش‌های مختلفی تاثیرگذار است و در بخش‌های دفاعی، سلامت و پزشکی کاربرد دارد.

همچنین سورنا ستاری در ادامه این مراسم گفت: حوزه‌هایی مانند حوزه علوم شناختی، قدرت و آینده اقتصاد کشورها است و در ایران نیز "پردیس مغز من" از سوی ستاد علوم شناختی و با همکاری وزارت خانه‌های علوم و بهداشت، به منظور آشنا کردن نسل جوان با عملکردهای مغز راه‌اندازی شده است.

«پردیس مغز من» ظرف یکسال گذشته طراحی و در هفته آگاهی از مغز در باغ کتاب تهران به بهره برداری رسید. این مجموعه در فضای باغ علم نوجوان واقع شده است. مخاطبان این پردیس دانشجویان و دانش آموزان به ویژه مقاطع متوسطه اول و دوم است.


1397/12/08 | 19:44 0 نظر 778 بازدید امتیاز: 4 با 9 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 4 با 9 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.