1396/07/10
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش

باغ کتاب مجموعه‌ای برای نشاط و درک علمی کودکان و نوجوان

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه باغ کتاب مجموعه‌ای برای نشاط و درک علمی کودکان و نوجوان است، گفت: هر چقدر تجهیز فضا به سمت سنین پایین‌تر حرکت کند دستاوردهای بیشتری دارد.

باغ کتاب مجموعه‌ای برای نشاط و درک علمی کودکان و نوجوان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باغ کتاب، رضوان حکیم زاده، در بازدید از باغ کتاب با اشاره به اینکه مجموعه خوبی برای نشاط و درک علمی کودکان و نوجوانان فراهم شده است، اظهار کرد: فرزندان ما می‌توانند در باغ کتاب با مفاهیم علمی آشنا شوند و روش‌های فکر کردن را به طور عملی بیاموزند.

وی با توجه به اینکه بچه‌ها در باغ کتاب می‌توانند مفاهیمی که در کتاب‌های درسی می‌خوانند را از نزدیک تجربه کنند، افزود: این امکانات می‌تواند مشوق کودکان در آموزش و رشد تفکر علمی آن‌ها شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش قرار گیری درست المان‌های سنتی و مدرن در کنار هم را یکی دیگر از نقاط قوت باغ کتاب دانست و گفت: اقدامات ارزشمندی که دانشمندان کشورمان در باغ علم نوجوان انجام داده‌اند و انتقال امکانات کشورهای دیگر، مجموعه خوبی را برای حضور کودکان و نوجوانان به همراه خانواده‌هایشان فراهم کرده است.

حکیم زاده با اشاره به اینکه هر چقدر تجهیز فضا به سمت سنین پایین‌تر حرکت کند دستاوردهای بیشتری دارد، تصریح کرد: مجموعه باغ کتاب این ظرفیت را دارد که با توجه به شاخه‌های مختلف علم مثل زیست شناسی، زمین شناسی، شیمی، فیزیک و ... مفاهیم بیشتری را در قالب سازه و با استفاده از وسایلی که اینجا هست تأمین کنند.

وی هدف از برقراری این امکانات را برای استفاده تمام فرزندان سرزمین عنوان کرد و گفت: در صحبت‌های اولیه با مسئولان باغ کتاب قرار شد در همکاری اولیه تعدادی از مدارس کمتر برخوردار شهر تهران به طور رایگان از تسهیلات باغ کتاب بازدید کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 


1396/07/10 | 20:00 0 نظر 511 بازدید امتیاز: 5 با 1 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 5 با 1 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.